A025DL02 V3

| Panel Model | A025DL02 V3 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | LTPS TFT-LCD ,2.5 inch, 320×240 |
| Panel Type | LTPS TFT-LCD |
| A025DL02 V3 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | TN, Normally White, Transmissive |
| Active Area | 50.4×37.8 mm |
| Outline | 60.73×45.07 mm |
| Surface | Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 300:1 (Typ.) |
| Display Colors | 16.7M (8-bit) |
| Response Time | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Viewing Angle | 50/50/20/70 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Lamp Type | 2S1P WLED Without Driver |
| Signal Interface | Serial RGB (8-bit) + SPI, CCIR656 , 40 pins |
| Input Voltage | 3.3/12/-5.3V (Typ.)(VCC/VGH/VGL) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO A025DL02 V3.
AUO A025DL02 V3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A025DL02 V3 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A025DL02 V3 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A025DL02 V3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO A025DL02 V3 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO A025DL02 V3 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO A025DL02 V3 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO A025DL02 V3 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "A025DL02 V3"
- AUO A025DL02 V3
- A025DL02 V3 datasheet
- A025DL02 V3 image
- A025DL02 V3 price
- A025DL02 V3 distributor

